Nu inteleg de ce autoturismul care depaseste in intersectie tractorul o face regulamentar, conform raspunsului, care ar trebui dat dupa chestionar. 1. In primul rand, din imagine rezulta ca autoturismul vireaza chiar in intersectie spre stanga. 2. Viraind spre stanga, autoturismul ar trebui sa acorde prioritate autoturismului care circula inainte pe drumul cu aceiasi prioritate. Deci, la manevra de intoracere spre stanga in intersectie, autoturismul nu ar trebui sa astepte trecerea auto care vine de pe sensul opus si circula drept-inainte ?

Intrebare postata de Nitu Eugen in Chestionare auto.


  1. Lukacs Tunde a raspuns in 29 Martie 2013:
    de ce crezi ca depaseste?poate masina o ajuns prima in intersectie si tractoru trece pe langa el ca are loc si binenteles ii da prioritate celui din fata, virand la stanga pierzi prioritate si nu este manevra de intoarcere ca virezi la stanga.de o sapt am luat permisu din prima sala cu 26

Vrei sa raspunzi la aceasta intrebare?

Conecteaza-te sau n-ai cont?

Inchide
Inchide

Nu ai cont?

Conecteaza-te cu facebook Inscrie-te
Esti instructor auto?
Conecteaza-te aici