Am condus fara carnet un motor si am primit 8 luni cu suspendare dintre care a trecut un an si o luna. Am fost condamnat in baza art.86 din OUG 195/2002 si art. 320/1 alineatul 7 din CP. Pot sa ma inscriu la scoala de soferi?

Intrebare postata de adrian vicol in Permisul de conducere.


  1. Echipa pdc.ro a raspuns in 08 Aprilie 2013:
    Din cate stim noi trebuie sa astepti 1 an dupa ce ti s-a terminat pedeapsa.

Vrei sa raspunzi la aceasta intrebare?

Conecteaza-te sau n-ai cont?

Inchide
Inchide

Nu ai cont?

Conecteaza-te cu facebook Inscrie-te
Esti instructor auto?
Conecteaza-te aici