Am condus motor fara permis, pot sa dau la scoala?
Am condus fara carnet un motor si am primit 8 luni cu suspendare dintre care a trecut un an si o luna. Am fost condamnat in baza art.86 din OUG 195/2002 si art. 320/1 alineatul 7 din CP. Pot sa ma inscriu la scoala de soferi?
-
Echipa pdc.ro a raspuns in 08 Aprilie 2013:Din cate stim noi trebuie sa astepti 1 an dupa ce ti s-a terminat pedeapsa.




