Oare cand se va putea da examene la politie pentru categoriile A1,AM ?
Oare cand se va putea da examene la politie pentru categoriile A1,AM ? Cei care au atestat nu mai trebuie sa faca scoala de soferi din nou doar trebuie se dea examen la politie dar cand se poate ,ca am inteles ca nu se poate inca da????
-
mihai mihai a raspuns in 08 Mai 2013:multumesc de raspuns momentan. sper sa intre cat de curand normele. multumesc.
-
Echipa pdc.ro a raspuns in 08 Mai 2013:Nicio noutate inca. Situatia asta dureaza din ianuarie si cine stie cat o sa mai stagneze. Va anuntam pe site cand apar noutati.
-
mihai mihai a raspuns in 03 Mai 2013:nu se mai stie nimic de Normele de Aplicare pentru cat.A1? sunt interesat de cat.A1 si nu mai stiu nimic de aceasta treaba.
-
mihai mihai a raspuns in 03 Mai 2013:nu se mai stie nimic de Normele de Aplicare pentru cat. A1,AM,A2,A??? m-ar interesa cat. A1 si nu am mai aflat nimic despre asta.
-
Echipa pdc.ro a raspuns in 30 Aprilie 2013:Din pacate, da. Era o discutie la un moment dat, ca cei cu atestat nu mai au nevoie sa faca scoala de soferi si sa sustina direct poligonul. A ramas la nivel de discutie...
-
Hrit Vianor a raspuns in 29 Aprilie 2013:Acest lucru inseamna ca cei care au atestate pentru sub-categoria A1( din legislatia leche) il pot depozita pentru amintiri. Multumesc pentru raspunsul prompt , O seara buna!
-
Echipa pdc.ro a raspuns in 29 Aprilie 2013:Conform Codului Rutier care este in vigoare nu poti. Ai nevoie de permis de conducere categoria A1. E ca si cum ai conduce o masina fara permis, e caz penal!
-
Hrit Vianor a raspuns in 28 Aprilie 2013:Sunt si eu curios de acelasi lucru. Cu atestatul pentru sub-categoria A1 se poate circula cu un scuter cu capacitatea cilindrica sub 50cc? Am pus aceeasi intrebare la o scoala de soferi si am primit un raspuns care m-a surprins: "-Nu stim."




